19. Zimmermann Emil Bělá p.B. 11 05:33:35 -
20. Dubišarová Monika Rumburk 11 05:35:05 -
21. Horák Jan SAC Bělá pod Bezd. 1 00:29:59 17
22. Loukotka Milan SAC Bělá pod Bezd. 1 00:30:00 16

• 5°C, déšť, mírný vítr
  • na start na návsi v Březince se postavilo 25 odvážlivců, kterým nevadilo trochu vody a vydatně bahna
  • Martin Šlégl píchnul už cestou z domova na start a muselo ho zachránit Štěpánkových auto, protože nová pumpička odmítla sloužit
  • vítěz letošního ročníku Grog cupu Honza Matoušek si zapomněl dioptrické brýle, takže se přihlásil a pak odhlásil, protože naslepo se orienťák jet nedá
  • Karel Fousek na startu chyběl, protože přijel v 10:10 hod. a to už byli všichni pryč. Podařilo se mu dojet poslední skupinku 3 závodníků, kteří mu kamarádsky poskytli 1 mapu a 1 kartičku na zápis kontrol, bohužel mu zapomněli dát rozpis kontrol, takže nevěděl, co má vlastně opisovat – závodu se tedy nakonec nezúčastnil
  • popis trati byl jednoduchý – kousek silnice a pak už jen bahno, bahno, občas kaluž, pořád nahoru a hned zase dolů ...
  • kontroly jednoduché – ta nejvýše umístěná značka psaná nejmenším písmem
  • Martin Šlégl vyhrál, ale cestou třikrát lehnul – fotogalerie poskytne důkaz, že vítěz byl skutečně nejšpinavější
  • Petr Šikl přetrhnul řetěz, takže zaslouží obdiv, protože dokázal cestou najít pořádně tvrdý kámen (mezi pískovci) a hřebík (???)
  • Pavel Mráček dvakrát píchnul – podruhé mu kolo bouchlo ve sjezdu, takže psi v Nedamově mysleli, že jsou opět hony
  • když Honza Horák a Milan Loukotka po první kontrole zjistili, že letos to bude opravdu extrémní bahňák, vyměkli a otočili to zpátky do cíle
  • J.Barhoň, T.Hrubý a P.Rumler se do večera neobjevili, takže nesplnili časový limit. Jejich kartičky s kontrolami byly ráno nalezeny za dveřmi u Andršů.
  • pořadatelská služba Luboše Andrše letos opět fungovala prvotřídně – pro všechny závodníky bylo zajištěno teplo, sucho, polévka, gulášek, pivo...
  • Pokud si někdo chce zkusit další orienťák, tak Ruská ruleta se koná na Ptýrově 19. - 20. června 2009 (jede se ve dvojicích).