Aktualizováno: 30.10. 2011


Ikona SAC

Najdi na www.sacbela.cz9.01.2017 - Kolumbie 2017 
Ahoj,11.1.17 letím na kolovandr do Kolumbie,případnou trasu(může se změnit) a možná nějaké komentáře a fotky cestou,když se dostaneme k netu,můžete najít na  Facebooku uživatel Luboš Andrš 

L.Andrš

14.08.2016 - Krušné hory,Český les 
Nabízím spolujízdu na polotěžko přes Krušné hory a Český les-trasa hřebenovka Děčín-Domažlice v termínu 28.8 -4.9.16,noclehy většinou v penzionech(spacák pro jistotu s sebou),poslední dva dny v rázovité obci Mrákov,cyklo s místním průvodcem,Koutské pivo a večeře o 3 a více Chodech. Zpět 4.9 vlakem.Zdraví Luboš -kluan@seznam.cz 

L.Andrš

17.01.2016 - Ruská Ruleta 2016 
Ruská Ruleta se letos koná ve dnech 17.-18.června jako tradičně na Ptýrově.   

L.Hoffman

2.03.2015 - Březinský bahňák 
Přihlášky na Bahňáka jsou spuštěny, takže se můžete přihlašovat.  

L.Hoffman

12.12.2014 - Pojizerská bludička 2015 
Pojizerská bludička se koná 24.1 2015. Přihlášky budou spuštěny nejpozději během příštího týdne.  

L.Hoffman

Cykloservis Kafka Mnichovo Hradiště - Jízdní kola z Českého ráje

Z Nového Boru do Bělé na kole

  [M.Vild - SAC Bělá p. B. - 31.10.2009]

Ve středu 28. října se čtyřčlenná výprava, tvořená Jirkou a Věrkou Štěpánkovými, mnou a mým taťkou, vydala na výlet vlakem do Nového Boru a zpět do Bělé na kole.

Jízda vlakem byla plná zážitků. Začalo to tím, že jsme se tak tak vešli do přeplněného vlaku, a to akorát do uličky i s kolem „na stojáka“. A aby toho nebylo málo, na další zastávce přistoupili další turisté s kočárkem a velkým psem. Všichni si připadali jako tučné sardinky v malé plechovce, jenom pes měl místa dost a dost. Spokojeně se válel uprostřed vstupní uličky, a aby ho nic netlačilo, lehnul si na moje nohy. Mezitím průvodčí běhal po vlaku a zjišťoval, kdo kam jede, aby na přestupní stanici v České Lípě věděli, kolik mají napojit vagónů na další spoje. Cesta rychle uběhla a my už vystupujeme, kde jinde než v Novém Boru.

 Po vystoupení z vlaku a po prostudování mapy jsme se rozjeli šlapat první kilometry po zelené turistické značce. Již po chvilce vybalili všichni hladoví cyklisté své malé svačinky a s radostí se do nich pustili. Cesta probíhala docela klidně až na několik momentů. Prvním z nich byl potok a místo lávky kluzké klády. Ale nás to nezastavilo! Všichni přešli bez studené koupele a šlapali dál. Druhým problémem byly louže plné bahna a vody. Nikdo se díkybohu nevykoupal. Jenom Věrka zřejmě zatoužila po bahenní koupeli a předním kolem zaplula do docela hluboké kaluže. Naštěstí měla mokré a špinavé jen kolo a nic jiného. Když jsme zdolali další kilometry, shlédli jsme ve skále vytesanou postavu stojící v pěkné kapličce.

Další cesta byla plná kopečků, močálů, bahna a kořenů. Taťka na jednom z těch kořenů spadl a mlel se jako ten brouk, co se nemůže otočit na nohy. Jediný rozdíl byl v tom, že taťka nemohl vycvaknout nohu z pedálu. Když naše computery ukazovaly asi 10 km, nacházeli jsme se na okraji Cvikova. Ten byl hned za námi, následoval nejprve výjezd a pak co jiného než krásný sjezd do Sloupu v Čechách. Zde jsme však nenašli žádnou hospůdku, a proto jsme jeli směrem na Svojkov. Místo hostince jsme ale našli jenom ceduli s nápisem „z technických důvodů zavřeno“. No nic. Potom jsme se znovu vydali po zelené turistické značce a užili si kapku terénu (trochu větší kapku). Začínaje bahnem a konče uklouzaným kopcem jsme to celkem přežili a pokračovali do Zákup.

No konečně! Až v Zákupech jsme našli otevřenou hospodu přímo ve sklepích místního zámku. Oběd byl skvělý!

Po obědě jsme byli nuceni trochu zrychlit kvůli slabému dešti a taky nás honil čas. Cesta už byla mnohem pohodlnější, takže nám to skvěle ubíhalo. Projeli jsme Hradčany a ještě se zastavili na malou svačinku. Za chvíli jsme již dupali na známý hrad Bezděz. Ne však až nahoru, nýbrž jenom ke statku ležícímu na samém úpatí kopce. Odtud už zbývaly pouze 3 km a už jsme byli doma.

 Ujeli jsme celkem asi 60 km a výlet se všem moc líbil.

© 2002 - 2019 SAC Bělá pod Bezdězem